Alketa Vejsiu eshte prezantuesja dhe bashke producentja artistike e “Dance With Me”. Se bashku me Vera Grabocken, do te sjellin per 12 jave kete spektakel te ri vallezimi ne Tv Klan i cili qe ne naten e pare beri zhurme mediatike per shikueshmerine e larte.

Alketa rikthehet ne Klan pas 3 sezoneve te sukseshme te “X factor Albania” dhe paralelisht zhvillon dy projekte suksesi ne Media dhe Biznes.

Sipermarrja e saj “Class by Alketa Vejsiu”, ( Planifikuesi i Eventeve dhe Show Room-i i fustaneve), e kane vene kete vit ne qender te vemendjes si organizatorja kryesore e disa eventeve te bujshme e martesave vip.

Risia e saj eshte revista online www.revistaclass.al qe e sheh protagoniste ne shkrime dhe intervista me njerez te ndryshem ; te famshem e te panjohur, por te vecante dhe te jashtezakonshem per ate qe bejne e perfaqsojne.