Ne shpesh herë edhe pse themi se nuk besojmë, e kontrollojmë horoskopin ditor ose mujor. Duhet ta pranojmë këtë. Sidomos ata artikuj që përshtasin muajin dhe shenjën tonë të lindjes me karakterin, profesionin, dashurinë , sex-in etj. Një i tillë është dhe ky, vetëm se ka të bëjë me unazat e martesës që i shkojnë çdo shenje. Mos bëni sikur nuk do e lexoni, sepse kurioziteti është i pashmangshëm ndonjëherë.

Le të shikojmë pra se çfarë unaze i shkon çdo shenje:

Demi

Dashi

Binjakët

Gaforrja

Luani

Virgjëresha

Peshorja

Akrepi

Shigjetari

Bricjapi

Ujori

Peshqit