Futbollisti i famshëm i Arsenalit, Mesut Özil, dhe e fejuara e tij, aktorja e njohur, Amine Gülşe, këtë verë do të kurorëzojnë dashurinë e tyre disavjeçare në martesë. Sipas mediave turke, çifti ka vendosur të organizojë jo një, por plot tri dasma, duke marrë në këtë mënyrë të gjithë vëmendjen e rrjetit.

Sipas raportimeve, Amine Gülşe dhe Mesut Özil kanë menduar të organizojnë tri ceremoni, në Gjermani, në Suedi (vendlindja e aktores), por edhe një tjetër në Turqi, së bashku me miqtë dhe të afërmit.

Modelja dhe aktorja është shumë entuziaste për ceremoninë e martesës, por e dini sa është vlera e fustaneve të saj? Plot 500 mijë lira turke, më shumë se 80 mijë euro. Siç ka thënë Amine për mediat në Turqi, dasma është shumë e rëndësishme në jetën e një çifti, kështu që edhe ata të dy do t’i kushtojnë vëmendjen e duhur:

“Martesa është shumë e rëndësishme për ne. Unë e dua shumë Mesut. Nuk jam aspak xheloze, i besoj shumë. Nuk më ka gënjyer asnjëherë”, – ka thënë aktorja e njohur për partnerin.

Pas disa muajsh, gati për dasmën e madhe të çiftit, tri dasmat.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

My forever Valentine, I love u ❤️🙏🏼

A post shared by Amine Gülşe (@gulseamine) on