2

3

4

5

6

7

8

9

                                                            Përgjigjet

#1

Variant A: Marissa Meyer ishte dikur menaxhere e Google dhe Yahoo. Pas marrëveshjes së blerjes së Yahoo, pasuria e saj është 168 milionë dollarë.

Variant B: Chiara Nasti është një blogere mode nga Italia. Ajo ka 1500 ndjekës në Instagram.

#2

Variant A: Patrick Janelle është një dizajner grafik me një ndjenjë të përsosur stili. Ai u bë popullor për shkak të blogut të tij Instagram. Tani ai zotëron gjithashtu një dyqan dizajni,

Variant B: John Collisson është një themelues i Stripe, një kompani që kryen pagesat elektronike. Ky sipërmarrës i ri amerikan ka një pasuri prej 1.1 miliardë dollarësh.

#3

Variant A: Dustin Moscowitz është një nga bashkë-themeluesit e Facebook. Ai ka qenë në listën e Forbes disa herë. Pasuritë e tij vlerësohen në 3.8 miliardë dollarë.

Variant B: Adam Gallagher filloi të merrej me blogun kur ishte 17 vjeç.. Sot ai ka më shumë se 2 milionë ndjekës. Ai udhëton shumë dhe vishet me stil.

#4

Variant A: Sean O'Pry është një nga modelët më të shtrenjt në botë. Ai ka qenë pjesë e videklipeve të Madonna-s (Girl Gone Wild) dhe Taylor Swift (Blank Space)

Variant B: Bobby Murphy është themeluesi i Snapchat. Në vitin 2015, Forbes vlerësoi pasuritë e tij me 9.9 miliardë dollarë. Murphy është në vendin e 1250, në listën e njerëzve më të pasur në planet.

#5

Varianti A: David James Gandy është model, gazetar dhe merret me bamirësi. Ai ishte imazhi i Dolce & Gabbana-s për një kohë të gjatë. Sot ai lançon projektet e tij të modës.

Variant B: Karl-Johan Persson nuk është vetëm drejtuesi i H & M, por edhe nipi i themeluesit të saj, Erling Persson. Pasuritë e Carl vlerësohen në 2.1 miliardë dollarë.

#6

Variant A: Jack Dorsey është themeluesi i Twitter. Në vitin 2015, Forbes listoi pasuritë e tij në rreth 2.1 miliardë dollarë.

Variant B: Johannes Huebl është një model i suksesshëm dhe bloger udhëtimesh. Ai është  i martuar me modelen e famshme Olivia Palermo.

#7

Variantet A: Katharina Andersen është trashëgimtare e kompanisë Ferd AS. Në vitin 2016, ajo ishte e dyta në listën e miliarderëve më të rinj në botë. Motra e saj më e vogël, Aleksandra, mori vendin e parë. Vajzat kanë afërsisht $ 1.15 miliardë secila.

Variant B: Chriselle Lim është një blogere mode dhe shumë e famshme në YouTube.

#8

Variant A: Gabriel Macht është një aktor amerikan. Ai luajti rolin e Harvey Specter në serialin “Suits”.

Variant B: Travis Kalanick është bashkë-themelues i Uberit. Në vitin 2014, ai hyri në Forbes "Top 400 amerikanët më të pasur" me pasuri të vlerësuara prej 6 miliardë dollarësh.

#9

Variant A: Evan Spiegel është një nga bashkë-themeluesit e Snapchat Messenger. Pjesa e tij në biznes vlerësohet në 2 miliardë dollarë.

Variant B: Nuk e dimë kush është ky. Është zgjedhur thjesht rastësisht.