Një orë nuk është vetëm një bizhuteri që ju ndihmon për kohën, por është gjithashtu një mënyrë e madhe për të treguar sa të pasur jeni. Ditët e sotme ora është një nga aksesorët më të bukur dhe të gjithë i përdorim shumë.  Këto janë 10 orët më të shtrenjta në botë. Mundohuni të mësoni përmendësh projektimin e tyre, sepse kurrë nuk e dini se çfarë fshihet pas tyre.

Numri antik i Breguet 2667 - 4.5 milion $
Nëse ndodh që të kesh rreth 4.5 milionë dollarë, kjo orë mund të bëhet juaja. Dizajni i shkëlqyer i cilësisë së kombinuar me argjendin prej ari të verdhë 18 karat e bën këtë një orë të vërtetë!

 

Louis Monet Meteoris -4.6 milion $
Në të gjithë botën mund të gjesh vetëm 4 si kjo. Detajet e kombinimet janë vërtet unike dhe të veçanta.

 

Hublot Big Bang - 5 milion $
Diamante kudo! Për një çmim të tillë, ju mund të merrni orën Hublot Big Bang, të mbushur me 1280 diamante.

 

Patek Philippe Ref. 1518 në Stainless Steel - 11 milionë $
Në dukje të parë, ky stil shik dhe elegant nuk duket ndryshe nga diçka që mund të blesh në një dyqan të thjeshtë , por kur shikon çmimin dhe përbërjen duhen të mendohesh dy herë. Duket se është një orë me orar të kufizuar dhe në përbërje është prej çeliku inox dhe ar.

 

Jacob & Co. Billionaire - 18 milionë $
Njerëzit e quajnë këtë ora e miliarderit dhe duke kërkuar çmimin prej 18 milionë $, duhet pranuar një emër i tillë, apo jo? Luksi prej 260 karatësh me diamant të prerë nga smeraldi do të jetë juaji nëse mund ta përballoni atë çmim!

 

Patek Philippe Henry Graves - 24 milionë dollarë
Kjo orë prej 24 milionë $ përmban 24 shërbime të ndryshme dhe lejon përdoruesit të përdorin mjete të tilla si kalendari i përhershëm, përsëritësi i minutave, lindja e diellit dhe koha e perëndimit të diellit dhe disa funksione të tjera. A do e blinit?

 

Chopard 201-Carat - 25 milionë $
Ju mund të mendoni nga emri pse ky mekanizëm sahati kushton25 milionë $. Një diamant me trëndafila 15 karatësh, një diamant blu 12 karatësh dhe një diamant të bardhë prej 11 karatësh janë të gjitha të dukshme dhe pjesa tjetër e gurëve që shihni janë diamante të bardha dhe të verdha rreth 163 të tilla.

 

Breguet Marie-Antoinette - 30 milionë $
Para së gjithash, kjo gjë është e lashtë! Legjenda e ka, është urdhëruar nga djali i dashuruar i Marie Antoinette në vitin 1782. Është shumë keq që ajo as nuk e mori atë, pasi mori mjeshtërit me ornamente mbi 40 vjet për të përfunduar këtë djalë të keq.
Graff Diamonds - 40 milionë $
Ky mekanizëm sahati përbëhet nga 153 karat diamantësh të bardhë dhe ka një diamant prej 38 karatësh në formë dardhe në qendër! Megjithatë, duket e mahnitshme.
Graff Diamonds Hallucination - 55 milion $
Dhe vendi i parë i kësaj liste shkon për Graff Diamonds Hallucination, një orë për 55 milionë $. Kjo orë ka një byzylyk platini të mbuluar me mbi 110 karat diamantësh. Është unike në llojin e saj dhe mund të gjesh të tilla shumë pak në të gjithë botën.