Aktorja e njohur për rolin e Gylserenit në serialin “Fate të kryqëzuara”, së fundi i ka tronditur të gjithë fansat e saj pas pamjes rinore që ka fituar falë ndërhyrjeve plastike. Të paktën ky është komenti që kanë bërë mediat së fundi për aktoren Nurgül Yeşilçay.

Siç shkruajnë mediat turke, aktorja u është nënshtruar ndërhyrjeve në fytyrë dhe në fotot e fundit të postuara në rrjetet sociale, në portretin e saj duket ndryshimi rrënjësor.

Fansat e 41-vjeçares duket se nuk e kanë pritur fare mirë pamjen e re të aktores, madje një pjesë e mirë e tyre kanë shkruar edhe komente negative për atë që ata e quajnë ‘fytyra e enjtur.’