Këngëtarja italiane Arisa ka dhënë një intervistë për "Corriere della Sera" që ka shkaktuar polemika.

Ajo foli për postimin provokues të publikuar në Instagram në gusht të 2023-ës, kur duke pozuar tërësisht nudo u deklarua e hapur ndaj propozimeve të mundshme për martesë.

“Kam marrë një mijë, madje 1500 propozime, nuk i numërova më”, thotë ajo sot, “Por në realitet nuk kërkoja burrë, ishte një mënyrë për të denoncuar cinizmin e marrëdhënieve që jetojmë, filtruar nga mediat sociale, ishte ironike. Unë nuk jam thjesht Arisa, por një grua si të tjerat, prej mishi, me të njëjtat shpresa dhe ndjenja si të gjithë."

Sado që martesa është dëshira e tij, për momentin nuk është në planet e saj. Megjithatë, kjo nuk do të thotë që ju duhet të ndaloni së fantazuari sepse, sipas saj, dasma është “i vetmi moment në të cilin ju lejohet të ndiheni si princeshë. Kisha besim se dita ime e dasmës do të ishte magjike, por nuk erdhi, nuk e di nëse ishte fat i mirë apo fat i keq. Mendova se ishte prioritet, nuk është, për herë të parë në jetën time nuk e ndjej nevojën të jem me dikë”. 

Çfarë pret nga një mashkull? “Përjetoj periudha të gjata pa lidhje. Autorja e “Sincerity” ka pasur të dashurin e saj të parë të vërtetë kur ishte 24 vjeç . Nuk kam pasur kurrë nevojë të veçantë për praninë e dikujt pranë meje, jam e pavarur, jam mirë vetëm. Megjithatë më thonë: 'Rosalba, qetësohu, gjej një burrë me një pozitë.' Herë pas here edhe nëna: 'Kërko dikë që mund të kujdeset për ty'. Por nuk pres dikë që më mbështet apo zgjidh problemet e mia, por që i bën më argëtuese momentet e mia të lira dhe qetëson ato të tensionuarat. Por unë zgjedh gjithmonë shpirtra të lirë si unë dhe si përfundim nuk e gjejmë njëri-tjetrin ." 

Për dashurinë ajo shkon edhe në çmenduri të vërtetë. “Më vjen keq vetëm që, nëse takoj dikë që më tërheq dhe, nuk e di, ai ka pasion për gjarpërinjtë, unë bëhem gjarpër. Do të bëja gjithçka për dashurinë. Nëse një burtë më do të dobët, dobësohem. Nëse më do të shëndoshë, shëndoshem. Një herë u ndava me një djalë me të cilin isha shumë e dashuruar. Bëja shumë sport, kisha një trup të jashtëzakonshëm. Ai u kthye dhe më tha: 'Unë preferoj ty me firma'. Dhe në një muaj mora 13 kilogramë. Duhet ta përjetoj dashurinë me kujdes, të gjej dikë që më bën të ndihem mirë në lëkurën time. Nëse jam me një burrë, kam sy vetëm për të. Nëse shikon përreth apo komenton femra të tjera, vuaj, nuk e kuptoj. E vërteta është se dashuria nuk është diçka për të gjithë, nuk është ndarja e qirasë ”.