Më në fund finalja Oscars është këtu! Ceremonia e vitit 2018 është gati për të sjellë më të mirën e Hollywood duke na zbuluar më në fund fituesit e evenimentit më të rëndësishëm.

Esenca e kësaj ceremonie përveç  filmave dhe vlerave që ato përcjellin, qëndron edhe në modën dhe tendencën që personat e famshëm zgjedhin të prezantojnë në tapetin e kuq…

Për aq kohë sa jo çdokush do mund të marrë një “statujë” për ta çuar në shtëpi , “gara” për të veshurin më bukur  qëndron e hapur për të gjithë të ftuarit e impenjimi i tyre me stilistët më të famshëm është prej vitesh një prej momenteve më të rëndësishme të historisë së modës në Hollywood.

Ashtu sikurse e prisnim, duke qenë se kemi pare dhe trendet më të fundit nga javët e modës, fustanet me tylin delikat të qendisur, mëngët shumë të gjata dhe frudat janë ende tendenca mbizotëruese në tapetin e kuq në përvjetorin e 90-të të ceremonisë së ndarjes së çmimeve Oscar.

Personazhet e famshme kanë zgjedhur të vishen kështu…

Zoey Deutch
Elie Saab
Sofia Carson
Giambattista Valli
Allison Janney
Reem Acra
Abbie Cornish
Elie Saab
Allison Williams
Armani Privé
Jane Fonda
Balmain
Salma Hayek
Gucci
Gina Rodriguez
Zuhair Murad
Mary J. Blige
Emma Stone
Louis Vuitton
Meryl Streep
Sandra Bullock
Lupita Nyong'o
Atelier Versace
Gal Gadot
Jennifer Lawrence
Dior
Jennifer Garner
Atelier Versace
Margot Robbie
Chanel
Zendaya
Giambattista Valli
Taraji P. Henson
Vera Wang
Vera Wang
YSL
Nicole Kidman
Armani Privé