Përdoren prej mijëvjeçarësh në kuzhinë, ato janë super për linjat dhe shëndetin. Kjo është arsyeja pse erëzat ju bëjnë të humbni peshë dhe si t'i përdorni ato.  Të përdorur prej vitesh në vendet e origjinës, erëzat janë të pasura me veti të shkëlqyera. Ato japin një kontakt të veçantë në menutë e përditshme dhe janë një aleat i vlefshëm i linjëve dhe shëndetit.

Përveç sigurimit të shumë mineraleve, vitaminave, antioksidantëve të çmuar për trupin, ato kursejnë kaloritë dhe ndihmojnë për të mbajtur peshën ideale. Këtu janë erëzat që ju japin rezultatin e dëshiruar!

Janë zëvendësues të shkëlqyeshëm të kripës dhe sheqerit
Për shkak të aromës së tyre intensive, shafranët, xhinxhefili dhe kanella janë në gjendje të korrigjojnë shijen. Duke reduktuar kështu rrezikun e shkuarjes në diabet, hipertension, sëmundje kardiovaskulare dhe kilet shtesë, ato janë fantastike për t'u shijuar ndaj përdorini në masë.
Ato luftojnë enjtjen
Shumë erëza të tilla si xhinxhefili kanë një sasi të lartë të antioksidantëve që promovojnë qarkullimin e duhur të gjakut dhe ndihmojnë në luftimin e enjtjes dhe shijes së hidhur.
Ndalojnë sulmet e urisë
Shumë erëza të tilla si kanella kanë një shije të sheqerit të dobishme për të qetësuar dëshirën e ëmbël. Ato janë gjithashtu një burim i fibrave, të cilat ngadalësojnë asimilimin e sheqernave në gjak dhe veprojnë pozitivisht, në ndryshimet e papritura të sheqerit në gjak, përgjegjës për sulmet e urisë.
Nxisin një humor të mirë
Përveç dhënies së një ngjyre veçanërisht të gjallë në pjatë, erëzat ofrojnë një përzierje të substancave të lidhura me sistemin nervor, duke përfshirë vitaminat B relaksuese të grupit. Për një efekt "përforcues" kur ndjeheni rëndë me humorin, shtoni një spërkatje erëzash tek drithërat ose derivateve të tyre si makarona ose oriz, të cilat sjellin triptofanin, një aminoacid që nxit prodhimin e serotoninës, hormonin e humorit të mirë.