Nata e ndarjes së çmimeve Grammy mbaroi, por memet do të jetojnë përgjithmonë. Disa prej personazheve të famshëm u kthyen në meme për shkak të veshjeve që kishin zgjedhur, disa të tjetër për shkak të gjesteve apo fjalëve që thanë. E rëndësishme është që nata e 10 shkurtit ishte e mbushur me momente argëtuese që do të mbeten gjatë në memorien e të gjithëve. Fustani i Katy Perry-t është një ndër memet më të famshme që po qarkullojnë në internet. Disa e krahasuan me cupcakes e disa me një tortë me Barbie.

Dikush tjetër pati këtë ide gjeniale së cilës as vetë këngëtarja nuk i rezistoi dot pa e postuar.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by KATY PERRY (@katyperry) on

Veshja e Cardi B ishte gjithashtu shumë frymëzuese për krijuesit e memeve. Disa e krahasuan me Ursulën.

Disa të tjerë me një Pokemon.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Pokemon Go Tips News Memes (@pokemanny809) on

Po ky krahasim për Kylie Jenner si ju duket?

“Kur je duke ia kaluar mirë në Grammy dhe një pjesë e tavanit të bie mbi kokë”, ishte një meme për kapelen e Janelle Monáe.

Kur Drake filloi ta tepronte me fjalimin e tij.

Kur shkon vazhdimisht për të parë nëse ushqimi në furrë është pjekur.

Kur Offset u ngjit në skenë për të shoqëruar Cardi B.

Tani mezi po presim për memet e çmimeve Oscars!