Nuk ka eveniment të rëndësishëm që të mos të përfaqësohemi nga një shqiptar. Fatmirësisht, janë disa talente të ndryshme në botë që na bëjnë krenar dhe janë ambasadorët më të mirë të vendit tonë. Siç e keni parë kudo, sonte janë ndarë çmimet e rëndësishme Oscar. Në këtë eveniment që ndiqet nga miliona njerëz në mbarë botën ka qenë edhe këngëtarja e njohur Bleona Qereti.

Ylli shqiptar ka shkëlqyer me fustanin dizenjuar nga stilisti shqiptar Valdrin Sahiti. Bleona siç duket ka marrë skuadër shqipare, pasi ka zgjedhur si grimiere Lili Ismailin dhe fotograf Eugenio Qosen. Bleona e ka publikuar vetë foton që duket që është realizuar përpara ceremonisë së Oscars.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Bleona (@bleona) on