Këtë vit keni parë me dhjetëra kostume banje, nga më provokueset, minimalistet e deri tek ato më seriozet apo modelet si të gjysheve. Megjithatw, mes të gjitha trendeve që janë propozuar nga modelet dhe vajzat e njohura, vështirë të keni fiksuar ndonjë në mendje apo jo?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

☺️

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Megjithatë, rrjeti u nxeh kur dolën fotot e supermodeleve të preferuara me foto seksi. U bë një kohë e gjatë që Kendall Jenner mbante rroba banje të verdha disa ditë më parë.

Pastaj, Emily Ratajkowski ka postuar kaq shumë bikini gjatë verës, sa vështirë të zgjedhësh se cila prej tyre ka qenë më provokuese. Ajo nuk di të postojë ndryshe, në fund të fundit!

Por nuk janë vetëm kaq. Edhe në Shqipëri kanë qenë të shumta vajzat e njohura dhe modelet që ia kanë dalë të përmbushin qëllimin e kësaj vere – fotoja më seksi nga plazhi.

Kush do ta marrë trofeun nga kjo listë?

Megi Ndokaj
Xhesika Berberi
Aurela Hoxha
Alesia Noka
Kejvina Kthella
Elena Lika
Leila Kraja
Kristina Baki
Alesia Bami