Legjenda e pop-it Amy Winehouse filloi të pijë alkool në moshën vetëm 12 vjeç, një fakt ky i zbuluar së fundmi në një regjitrim të saj të padëgjuar më parë.

Në regjistrim, i ndarë ekskluzivisht me The Sun, këngëtarja, e cila vdiq nga alkoolizimi dhjetë vjet më parë, ka rrëfyer se pinte çdo ditë.

Amy, e cila shiti më shumë se 20 milionë rekorde në të gjithë botën, ishte 20 vjeç kur dha intervistën për publikimin e albumit të saj Frank në 2003-in.
 
Në të ajo tha: "Unë e dua Jack Daniel's. Unë thjesht e dua Jack Daniel-në. Është i mrekullueshëm"
 
"Unë pi çdo ditë. E kam pirë Jack Daniel-in për tetë vjet.
 
“Të gjithë e dinë. Është si Jack dhe Coke."

Në intervistë - të cilën mund ta dëgjoni në thesun.co.uk - Amy dëgjohet duke folur ndërsa ecën në një rrugë në Camden, London North, ku jetonte.
 
Në një moment ajo përplaset me dikë dhe mund të dëgjohet duke bërtitur: «Largohu nga unë, i çuditshëm. Na vjen keq që ka njerëz të çuditshëm në Camden. ”


 
Regjistrimi doli në dritë pak para përvjetorit të vdekjes së parakohshme të Amy, e cila shkatërroi jo vetëm familjen dhe miqtë e saj, por edhe fansat e saj të panumërt në të gjithë botën.
 
Amy po luftonte fort për të pushtuar problemet e saj me alkoolin dhe është një dhimbje e madhe që ajo nuk ja doli dot.