Platforma e njohur e transmetimit ‘’Netflix’’ ka anuluar disa nga serialet e njohura të preferuara për audiencën. Në fakt, filmat janë anuluar pa paralajmërim, gjë ka sjellë reagimin e menjëhershëm të fansave. Kur bëhet fjalë për seriale, mund të ndodhë që nuk ka asnjë njoftim të vërtetë zyrtar. Dhe ky është rasti. Disa seriale në ‘Netflix’ janë anuluar vetëm pas një sezoni.

Another Life -2 sezone

Aktorja Katee Sackhoff konfirmoi se Netflix kishte anuluar Another Life.

Cooking with Paris – 1 sezon

Seriali i Netflix Cooking With Paris është anuluar pas vetëm një sezoni.

Gentefied – 2 sezone

Variety raporton se shfaqja gjysmë ore me aktorët JJ Soria, Carlos Santos dhe Joaquin Cosio nuk do të ketë një sezon të tretë. Shfaqja u prodhua ekzekutive nga America Ferrera.

The Baby-Sitters Club – 2 sezone

“Kam dashur të jem pjesë e botës që krijoi Ann M. Martin që kur isha 7 vjeç dhe për dy sezone të mrekullueshme u bëra”, krijuesja dhe drejtuesja e shfaqjes Rachel Shukert tha në një deklaratë pas vendimit. “Ishte një ëndërr e realizuar.”

Archive 81 – 1 sezon

Deadline raporton se Netflix e ka anuluar serialin pas vetëm 1 sezoni. Premiera e tij më 14 janar 2022.

On the Verge – 1 sezon

“U anulua,” shkroi ylli dhe krijuesi Julie Delpy në një koment në Instagram për një fanse duke kërkuar  përditësim, “por ata harruan të njoftonin se ishte anuluar”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Julie Delpy (@delpy.julie)