Dimri ka filluar dhe kështu që është koha të filloni të mendoni se çfarë të vishni tani që temperaturat kanë filluar të bien. Dhe konkretisht çfarë çantash do përdorim për të shoqëruar veshjet, sepse, siç e dimë të gjithë, çantat e dimrit janë të ndryshme nga çantat e çdo sezoni tjetër. Çanta juaj dimërore duhet të përshtatet me estetikën komode të dimrit dhe të kompletojë rrobat e shumta që mund të vishni. Ose të jetë super e shkëlqyeshme për sezonin e festave.

Të gjithë e dinë se çanta është gjithmonë aksesori që bashkon një pamje të tërë, ndaj është koha t'i kushtojmë pak më shumë vëmendje tendencave të çantave. Ky sezon ka të bëjë me çanta 'fuzzy', mini dhe me detaje dekorative që do të rrëmbejnë vëmendjen e të gjithëve.

Më poshtë, hidhini një sy trendeve më të nxehta të çantave të dimrit 2022/2023.

1.Çantat 'fuzzy'
Nuk ka gjë më komode se trendi i çantave me lesh artificial. Këto stile janë perfekte për ato ditë të ftohta dimri. Kush thotë se një çantë nuk mund t'ju mbajë ngrohtë?

2.Çantë dore me lesh
Ja: Një aksesor i përsosur që do t'i shtojë pak teksturë pamjes suaj dimërore. E përmendëm që mund ta përqafoni?

3. Çantë e gjatë me gëzof
Vetëm për shkak se është me gëzof nuk do të thotë se duhet të jetë neutral. Pse të mos e plotësoni look-un tuaj me gëzof artificial blu elektrik?

4.Çanta në formë jastëku
Jastëkët nuk janë më vetëm për në shtrat - mund t'i merrni edhe me vete...sigurisht flasim për çanta në formë jastëku.

5.Çantë lëkure 
Çantat e lëkurës nuk dalin kurrë nga moda.

6.Çanta në formë gjysmëhënës
Nëse ka një formë çante që do ta shihni kudo këtë dimër, është ajo në formë gjysmëhëne.