Kendall Jenner u shfaq goxha e zhveshur në tapetin e kuq të Met Gala 2023, por ajo e ruajti veshjen e saj më të guximshme për after-party.

Ylli i pasarelave u pa me Bad Bunny pas galasë, e veshur me një tanga të zezë mbi një ‘body’ të tejdukshëm. ‘Body’ Chanel i 27-vjeçares përbëhej rripa prej perlash. Jenner e kompletoi veshjen me taka të zeza dhe vathë.

Bad Bunny, nga ana tjetër, u shfaq me një xhaketë kafe, bluzë të bardhë dhe pantallona të zeza. Këngëtari 29 vjeçar kishte vendosur varse dhe syze dielli të zeza ndërsa mbante një shishe alkooli.

Edhe pse dyshja kanë nisur një lidhje romantike që nga shkurti, ata arritën në Met Ball veçmas – por u bashkuan brenda.

Jenner u shfaq me një ‘body’ Marc Jacobs me mëngë të gjata deri në dysheme, si dhe çizme të larta.

Sa i përket Bad Bunny, ai zgjodhi një kostum të bardhë Jacquemus dhe një pelerinë 26 metra të gjatë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Met Gala 2023 (@metgalaofficial)

Ndërsa mbrëmja e së hënës ishte Met Gala-ja e dytë e kantautorit, Kendall ka pozuar në tapetin e kuq ikonik në shtatë raste të tjera.