Asgjë, më shumë se vera, nuk ju fton të zhvisheni nga filtrat dhe make-up-i për të jetuar në liri dhe natyralitet të plotë. Nxirja nga dielli, e cila i jep një dritë të re fytyrës, e shtuar në ditët e qeta të relaksimit, na inkurajon për pamjen #nomakeup, origjinale, larg efekteve.

Shumë yje javët e fundit nuk kanë ngurruar të postojnë foto dhe selfie në rrjetet sociale duke u shfaqur me fytyrën ujë e sapun dhe flokë të rrëmbyer nga era dhe kripa. Ja disa nga vajzat tona me gjithë bukurinë e tyre natyrale.

Dua Lipa

Nëse flasim për Dua Lipën, vera e saj është totalisht pa makeup. Ajo ia dedikon këto muaj totalisht natyralitetit: me flokë të pakrehur, faqe shpesh të skuqura nga dielli, tek-tuk edhe ndonjë njollë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Sara Hoxha

Foto krejtësisht natyrale, pa makeup, në një version pushimesh dhe rehat :).

Arilena Ara

Ditëlindja e këngëtares, me flokë natyralë dhe fytyrë ujë e sapun.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Arilena Ara (@arilenaaraa)

BoraZemani

Moderatorja tërësisht pa make-up pozon në mëngjes.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bora Zemani (@borazemani)


Olta Gixhari

Oltën e pamë 360 gradë për 3 muaj dhe e admiruam për bukurinë e saj, kështu që selfiet pa makup e natyrale janë të zakonshme nga ajo.

Loredana

Reperja pa asnjë gjurmë grimi dhe me qukat që e zbukurojnë edhe më shumë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by babymama (@loredana)

Beatrix Ramosaj

Këngëtarja, në përditshmërinë e saj, krejtësisht e relaksuar dhe natyrale.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by B E A T R I X (@beatrixramosaj)

Almeda Abazi

Një foto pa grim dhe filtra e aktores, në shoqërinë e partnerit të saj.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Almeda Sayisman (@almeda92)

Miriam Cani

Kur flasim për Miriamin natyraliteti është epiteti që i rri më mirë. Me këtë buzëqeshje kaq të bukur nuk ka nevojë as për makeup, as për filtra.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MIRIAM CANI (@miriamcani)

Melinda Ademi

Jo make-upet e rënduara të klipeve e koncerteve - por një fytyrë ujë dhe sapun që tregon gjithë bukurinë e saj natyrale.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by MELINDA (@melindaademi)

Jori Delli

Modelja pa filtra dhe grim ka kapur në një moment relaksi.