Usher do të jetë interpretuesi kryesor në shfaqjen Super Bowl Halftime 2024, Apple Music, NFL dhe Roc Nation njoftuan të dielën. Ndeshja zhvillohet në Allegiant Stadium në Las Vegas, NV. të dielën, 11 shkurt 2024, duke u transmetuar në CBS.

Usher ndjek Rihannën, e cila performoi në shfaqjen e pjesës së parë të vitit 2023 – ndërsa ishte shtatzënë! — dhe ekipi i të gjitha yjeve të vitit 2022 të Dr. Dre, Kendrick Lamar, Mary J. Blige, Snoop Dogg, Eminem dhe 50 Cent.

“Është një nder i jetës që më në fund të kontrolloj një performancë të Super Bowl nga lista ime. Mezi pres t'i sjell botës një shfaqje ndryshe nga çdo gjë tjetër që ata kanë parë nga unë më parë, "tha Usher. “Faleminderit fansave dhe të gjithëve që bënë këtë mundësi. Do të shihemi së shpejti.”