Ditët e fundit kishin qarkulluar thashetheme se Angelina Mango, fituesja e Sanremo 2024, ishte ndarë me të dashurin e saj Antonio Cirigliano. Gazetarët spekuluan se historia mes këngëtares njëzet e dy vjeçare dhe kitaristit njëzet e katër vjeçar kishte përfunduar vetëm pak ditë para se të fillonte Festivali i Muzikës Italiane. Por tani Angelina ka mohuar thashethemet, e ftuar në 'Domenica In' ku sqaroi: “Nuk është e vërtetë që jemi ndarë. Jetojmë bashkë, jam shumë e dashuruar”.

Jo vetëm kaq: Antonino konfirmoi lidhjen e tij me këngëtaren me një postim në Instagram gjatë finales së Sanremos. Megjithatë, thashethemet për ndarjen e supozuar nuk u shuan.

Angelina dhe Antonino janë njohur vite më parë dhe gjithmonë kanë ndarë foto të tyre së bashku, si dhe video të performancave të vogla në të cilat ai i bie kitarës dhe ajo këndon. Kur ishte në Amici, talent show ku fitoi vendin e dytë dhe fitoi në kategorinë e këngëtarëve, njëzet e dy vjeçarja zbuloi se Cirigliano kishte qenë shumë e lidhur me të në kohën e vdekjes së babait të saj Pino Mango, i cili ndërroi jetë në vitin 2014 kur ajo ishte vetëm 13 vjeç. Më pas miqësia u shndërrua në dashuri: “Po, ai është i dashuri im, ne jemi bashkë që para Amici, prej dy vitesh e gjysmë”, pranoi Angelina nëntorin e kaluar, e ftuar në Radio Deejay së bashku me të dashurin e saj.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Angelina Mango (@angelinamango_)

Në një rast tjetër Angelina i kushtoi fjalë të bukura të dashurit të saj: “Ai është personi që më mbështet më shumë dhe me të cilin ndaj më shumë gjëra si në aspektin e punës ashtu edhe në atë personal. Të qëndrosh larg është e vështirë, por komunikimi përmes muzikës është ajo që kemi bërë gjithmonë dhe e kemi bërë edhe muajt e fundit. Më jep paqe mendore”.