10 produktet “must” që duhet të keni patjetër këtë verë në çantën tuaj

Summer Loading


Nga Ina Haxhiaj

Dhe ja ku jemi sërish në periudhën e shumëpritur të vitit, stinën e ngrohtë të verës dhe sezonin e bukur veror. A nuk jemi të gjithë më të lumtur dhe më pozitivë gjatë kësaj periudhe? Duket sikur me rritjen e ditës edhe pesha e problemeve na lehtësohet më shumë, njësoj si rrobat që mbajmë veshur. Por ndërsa mendojmë se të gjithë ndihen në këtë stinë gati për t’i marrë më të mirën kësaj periudhe rigjeneruese të vitit, në fakt nuk është kështu. Pasi shumë prej nesh me afrimin e saj largojnë "rehatin" dhe nxjerin në pah "pasiguritë" e tyre të shumta lidhur me atë sesi duken e sesi do të donin të dukeshin në të vërtetë.

E në fakt jo dhe pa të drejtë pasi tashmë verimi nuk është më vetëm çështje rigjenerimi dhe ripërtëritjeje mendore e fizike por edhe estetike gjithashtu. E ndërsa dëgjojmë këto fjalë, mendja nuk mund mos të na shkojë pikërisht ketu: Te Etos&Al vendin e vetëm dhe unik ku gjejmë paqe për çdo problem dhe shqetësim tonin lidhur me të gjitha elementët e estetikës të tilla si, kremrat e ndryshëm trup/fytyrë, parfumet e shumëllojshme te çdo Big brand-i ndërkombëtar, fondatinat, buzkuqët, rimelët, roug-et e çdo gjë tjetër që lidhet me kozmetikën, produktet e kujdesit të flokëve, linjat e plazhit ku përfshihet mbrojtja kundër diellit, doposole, nxirësi e shumë te tjera, të gjitha nën petkun e emrave më elitar të së bukurës në botë.

Këtë radhë editoriali jonë ka përzgjedhur për sezonin e verës 10 produktet “must”  nga ky dyqan ku sigurisht ju mund të shihni edhe më shumë  duke i vizituar nga afër ato ose thjesht duke parë faqen e tyre të instagramit @etosparfumeri , pasi në botën e internetit që jemi edhe ai ju mban gjithashtu po njësoj të update-uar!

Shtëpitë e mëdha e shumëvjeçare të së bukurës dhe mirëmbajtjes së saj të tilla si Acqua Di Parma, Chanel, Collistar, Dior, Hermes, La Prairie, Lancaster, Tom Ford etj  janë të gjitha të pranishme në këtë dyqan me produktet e tyre duke na ardhur në ndihmë për çdo problem tonin sa herë që kemi nevojë. Dhe jo një por plot 3 pika të tilla “shpëtimtare” kemi në Tiranë, të cilat mund ti gjejmë fare lehtë në rrugën Myslym Shyri, 30 m nga Kinema Dajti, rruga Medar Shtylla, tek lulishtja Ish Komuna Parisit dhe rruga Sami Frashëri përballë shkollës 11 Janari.

Mund të zgjidhni një pafundësi produktesh që ofrohen nga Etos&Al për të pasur si “must” gjatë sezonit të plazhit në çantën tuaj dhe me bindje ju themi se do të përmirësohet njëkohësisht me pamjen jo vetëm lëkura por edhe humori juaj. Në fund të fundit është e gjitha çështje të ndieri apo jo. Duhet të ndihesh pa të jesh e bukur dhe në Etos&Al ti JE e tillë.

DIOR LIPS
LipMaximizer me kollagen për buzë të plota dhe mishtore, me arome vanilje-nenexhik, ju jep buzëve tuaja një vëllim të menjëhershme falë mbushësit marines-based , dhe efekti ftohes e djeges i kësaj formule ,ju jep një buzëqeshje sic e keni kërkuar. LipGlos balsami i butë hidraton buzet, Formuluar me teknologji rigjallëruese të ngjyres reagon me kimikën e buzëve tuaja për të krijuar një hije të veçantë që do të zgjasë gjithë ditën. Me SPF 10 do ti mbrojë dhe ushqej ato falë gjalpit të mangogut dhe ekstraktit të luleve.
COLLISTAR
Një specialitet vetë-nxirës nga Collistar , koncentrati me formulë të re dhe një cilësi efektive për trupin dhe këmbët,i butë dhe delikatë i jep tonalitet dhe elasticitet lëkurës. Në pak se një orë dhuron nje #abbronzature perfekte ne këmbë dhe trup si mbas një dite plazhi. Aplikojeni në lëkurë mbas eksfoliantit ,duke e masazhuar dhe shperndare në mënyrë uniforme.
LANCOME SOLEIL BRONZER
Një e diel si kjo meriton te kalohet pranë detit , por kujdes edhe në këto ditë ku dielli s 'është i fortë duhet të mbroni lëkurën e fytyrës, #Soleil #Bronzer me SPF50 Nga #Lancome ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga shenjat e dukshme të plakjes së parakohshme. I krijuar nga kombinimi inovativ i një sistemi të avancuar mbrojte me filtrat UVA-UVB , vitaminë E dhe një trilogji luksoze ,kremi zbut lëkurën e ushqen dhe e mbron nga rrezet e dëmshme duke e veshur me një mbeshtjellje që i jep ndriçim asaj Formulë rezistente ndaj ujit .
D&G LIPSTICK
Buzët e një femre janë çelësi i joshjes së saj.Për ne,buzëkuqi është poezi dhe bukuri. Mund të bëj çdo femër të paharrueshme.
LANCOME
La Vie Est Belle, frëngjisht "jeta është e bukur" është aroma e feminitetit të lumtur që e bën jetën më të bukur. Është për gruan që jeton në të tashmen, e cila është e mbushur me ndershmëri, të vërtetë dhe mirënjohje, dhe që është i lirë nga kufizimet shoqërore, për të ndezur rrugën e vet unike.
ACQUA DI GIOA ARMANI
Në brigjet e Italisë, ishulli #Pantelleria është një vend ku Deti Mesdhe takon diellin dhe tokën, duke krijuar një ndjenjë lumturie, qetësi dhe optimizëm, nga ku @armanibeauty krijoj fragrancen per femra #AcquaDiGioia aromë e freskët ujore, si era buzë detit, duke sjellë një përzierje sensuale të nenexhikut të freskët, sheqer të ngrohtë kafe,jasemin ,bozhure dhe shijen e limonit italian.
HERMES LE JARDIN DE MONSIEUR
e Jardin de Monsieur Li nga #Hermès përshkruan një kopsht kineze diku midis realitetit dhe iluzionit, një vend për meditim, ku shëtitet imagjinata e lirë. "M'u kujtua era e pellgjeve, aroma e jaseminit, era e gurëve të lagësht ne myshk, të pemëve të kumbullave, dhe bamboos gjigante. Kjo ishte e gjitha atje" -Jean-Claude Ellena, Master Parfumeur Fiitues i Allure Best of Beauty . Ne setin per dhurata aroma kompletohet, nga fragranca ne mase te vogel, xheli i dushit dhe locioni hidratues i trupit.
GUERLAIN IDYLLE
Thierry Wasser kompozoi buqetën e tij në harmoni të përsosur, symbol i një deklarate dashurie, Idylle nga Gurlain një prekje e lehtë, një romancë e ndezur në sensualitetin femëror me doza florale.
D&G LIGHT BLUE BEAUTY OF CAPRI
Aroma Limited Edition për mashkullin unik frymëzuar nga atmosfera verore e Grotta Azzurra, reflekton bukurinë natyrore, luksin dhe krenarinë e shkëmbinjve përgjatë vijës bregdetare Capri ,duke personifikuar mashkullin qe e zgjedh atë. Fragranca hapet me një karakter agrumesh, bergamot siciliane, me portokall të hidhur e pasuruar me dru kedri dhe vetiver.
PRODUKTET E DIELLIT
Kujdesuni për lëkurën tuaj në ditët e nxëhta që po afrojnë. Gjeni atë që i përshtatet tipologjisë së lëkurës tuaj me produktet e Clarins, Collistar, Shiseido dhe Biotherm në dyqanet e Etos&Al.