Edhe në Turqi toka nuk po gjen paqe. Një tërmet me magnitudë 6.9 ballë i shkallës rihter raportohet të ketë goditur vendin para pak minutash.

Sipas EMSC, tërmeti ishte me epiqendër në Elazig, ndërsa lëkundjet e forta kanë shkaktuar panik tek qytetarët. Ende nuk ka të dhëna për dëme dhe fatmirësisht as për viktima.

Sipas mediave turke, autoritetet kanë filluar punën në terren dhe po ndjekin zhvillimet. “Deri tani nuk ka asgjë për t’u frikësuar”,- tha kryetari i bashkisë së Elazig.

Prej disa ditësh, Turqia është goditur nga lëkundje të shumta, por më i forti ishte ky i pak minutave më parë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

😎 “Get you a woman who can do it all” #dollypartonchallenge

A post shared by RUDINA MAGJISTARI (@rudinamagjistari) on