Përrallat më fund të lumtur nuk ekzistojnë vetëm në libra, nga ata që të magjepsnin dhe të mbajnë frymën pezull deri në faqen e fundit për të mësuar finalizimin e një ndjenje mes dy njerëzve. Ato ndodhin edhe në realitet dhe mund të ketë shumë të tilla me të cilat jemi ndeshur apo kemi dëgjuar të flitet kohë pas kohe.

Për Anxhelën, vajzën shqiptare që punon dhe jeton në Gjermani, përralla ndodhi sot, dhe protagonistja ishte vetë ajo! Në tetë vjetorin e dashurisë me njeriun e saj të zemrës Enea Gjokën, ajo mori surprizën emocionuese: propozimin për martesë!

Një propozim si në përralla! Në një kështjellë të lashtë, afro 500 mijë vjeçare që mbart dekada vite histori, por që me siguri nga sot do të ruaj si thesar të çmuar edhe ngjarjen e veçantë me protagonistë një çift të dashuruarish shqiptarë! Enea i është ulur në gjunjë dhe e ka propozuar me unazën në dorë vajzën që ai dashuron prej vitesh. Për Anxhelën gjithçka ishte një ëndërr ose një sekuencë që mundet ta ketë parë në romancat e dashurisë në filmat e famshëm, pa e ditur se historia do të përsëritej dhe do të ishte ajo që sot do të lumturohej në gjithë atmosferën e krijuar për të cilën Enea ishte kujdesur në detaje.

Një tapet i kuq, i dekoruar me qirinj, hyrja e kështjellës e zbukuruar me drita dhe petale trëndafili, gjithçka duket kaq perfekte përmes fotove që sapo na kanë mbërritur në redaksi. Propozimi ka ndodhur vetëm pak minuta më parë!

Çifti i ka thënë "PO" njëri-tjetrit, ndërkohë që ata do të celebrojnë historinë e tyre të dashurisë në një dasmë në mesin e muajit gusht të këtij viti! Një dasmë me plot 250 të ftuar, për të cilën do të kujdeset skuadra e "Class", ndërkohë që nusja e ardhshme do të zgjedh edhe fustanet e nusërisë nga prodhimet e atelierit të "Class" me koleksionet e fundit ose prurjet nga markat prestigjioze ndërkombëtare të cilat gjenden të gjitha në showroom!

Ne i urojmë jetë të lumtur Anxhelës dhe Eneas!

P.S mos ndaloni nga surprizat! Suprizo të dashurën jo vetëm me propozimin por dhe me një darkë private. Telefono në +355 69 60 82 858