Chrissy Teigen ka folur për herë të parë që nga postimet për ndërprerjen e shtatzënisë së saj. Ajo humbi të birin vetëm pak javë para lindjes, pasi u shtrua në spital si pasojë e një gjakderdhjeje të madhe. Që nga tragjedia që preku familjen, modelja ka qëndruar në heshtje. Nga ana tjetër, John i kushtoi asaj performancën e këngës "Never Break" në Billboard Music Awards 2020, ndërsa më vonë i dedikoi një postim të përzemërt.

Në postimin e saj të fundit në Instagram, Chrissy përfshiu pamje nga postimet e John-it të shkruara për të dhe shkruajti: "Po qëndrojmë të heshtur, por jemi mirë. Ju dua shumë të gjithëve".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Ndërsa John, shpjegoi në postimet e tij pse e shkroi këngën për bashkëshorten.

"Kjo është për Chrissy-n. Të dua dhe të çmoj shumë ty dhe familjen tonë. Ne kemi përjetuar ulje e ngritje së bashku," shpjegoi ai. "Të shikosh se si mban fëmijët tanë ka qenë kaq prekëse dhe përulëse. Unë kam frikë nga forca që ke treguar në momentet më sfiduese. Çfarë dhurate e mrekullueshme është të jesh në gjendje të sjellësh jetë në botë. Ne kemi përjetuar mrekullinë, fuqinë dhe gëzimin e kësaj dhurate dhe tani ne e kemi ndjerë thellësisht brishtësinë e saj të natyrshme".

Ai vazhdoi, "Unë e shkrova këtë këngë sepse kam besim se për sa kohë që ecim në këtë tokë, do të mbajmë duart e njëri-tjetrit përmes çdo loti, përmes çdo ulje-ngritjeje, përmes çdo prove. Ne i premtuam njëri-tjetrit këtë në ditën e dasmës sonë shtatë vjet më parë dhe çdo sfidë me të cilën jemi përballur e ka bërë atë premtim më të fuqishëm, më elastik. Dashuria jonë do të mbetet. Ne kurrë nuk do të thyejmë".

Rroftë dashuria!