Pasi një raport pretendoi se Kanye West e krahason martesën me ish-partneren, Kim Kardashian me një "burg" në albumin e tij të ri, Page Six zbuloi se kjo nuk është e vërtetë.

Burime të shumëfishta konfirmojnë për Page Six se West nuk thotë asgjë negative në lidhje me Kim në albumin e ri, dhe sigurisht nuk e krahason veten me të qenit i burgosur.

West, 44 vjeç, organizoi një mbrëmje ku prezantoi albumin, në Las Vegas të dielën.

Kanye West shpërtheu në lot në skenë teksa prezantonte këngët dhe ishte kënga për Kim Kardashian ajo që e preku më shumë.

Kënga titullohet “Welcome to my life” dhe përshkruan momentet nga divorci i tij deri tek përpjekjet e dështuara për t'u bërë president i Amerikës. Më pak fjalë rrëfen gjithë situatën e vështirë të dy viteve të fundit.

"Kanye në të vërtetë këndoi këngën për Kim personalisht para festës", tha një person i afërt me ish-çiftin për Page Six. "Ishte shumë emocionale dhe aspak negative.”

Në fakt, West dhe Kardashian janë prindër të katër fëmijëve dhe ruajnë miqësi ndaj njëri-tjetrit, madje bënë një udhëtim familjar në San Francisco gjatë fundjavës.

Albumi mban emrin e nënës së ndjerë të West, e cila vdiq në vitin 2007-ën nga ndërlikimet pas operacionit kozmetik. Ajo ishte 58 vjeç.