Anna Kendrick dhe Bill Hader, të cilët luajtën së bashku në filmin e festave të Disney+, Noelle, në vitin 2019, thuhet se janë lidhur në fshehtësi prej më shumë se një viti. Hader më parë ishte në lidhje me Rachel Bilson për rreth gjashtë muaj para ndarjes së tyre në korrik 2020. Ndërsa Kendrick ka qenë diskrete në lidhje me jetën e saj personale vitet e fundit.

“Anna është takuar në heshtje me Bill për më shumë se një vit”, zbuloi një burim për PEOPLE. "Ata u takuan vite më parë. Kanë bërë një film së bashku, por ata u bashkuan shumë pas filmit."

Burimi vuri në dukje se të dy janë njerëz shumë privatë dhe pandemia i ndihmoi ta mbanin lidhjen e tyre të qetë.

"Ajo është me të vërtetë shumë e lumtur," vazhdoi burimi.

Përfaqësuesit e aktorëve nuk pranuan të komentojnë rreth kësaj çështjeje.

Hader ka qenë i martuar më parë me regjisoren e “The To Do List”, Maggie Carey, nga viti 2006 deri në vitin 2018. Ata janë prindër të tre vajzave, Hayley Clementine, 7 vjeçe, Harper, 9 vjeçe dhe Hannah Kathryn, 12.

Sa i përket Kendrick, ajo ishte në një lidhje me regjisorin Edgar Wright nga viti 2009 deri në vitin 2013. Ajo ka qenë gjithashtu e lidhur me kineastin Ben Richardson në vitin 2014. Që atëherë, aktorja e ka mbajtur jetën private larg vëmendjes së mediave.