Sonte në Beograd është në nga jeta ish-bashkëshortja e Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, Ksenija Vuçiç, në moshën 56-vjeçare.

Lajmin e ka bërë publik vetë Presidenti serb në llogarinë e tij sociale, në Instagram.

"Sonte, në Beograd, në moshën 56-vjeçare, Ksenija Vu?i?, nënë e dy fëmijëve, Danilo Milica, dhe gruaja ime e parë është ndarë nga jeta",- shkruan Presidenti në profilin e tij, shoqëruar me foton e ish-bashkëshortres.

Ksenija Vuçiç ka punuar si gazetare për më shumë se 30 vjet. Karrierën e ka nisur në TV Studio B, ndërsa vitet e fundit ka drejtuar emisione në kanalet TV Pink. Ajo ishte redaktore dhe drejtoreshë e kanalit ‘RTV Pink’, si edhe autore dhe drejtuese e emisionit “Pravac”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ?????????? ????? (@avucic)

Ksenija Vuçiç u takua me Vuçiçin në vitin 1995 në Radio Indeks, ndërsa moderonte një debat mes tij dhe Aleksandër Çotriç.

U martuan dy vite më vonë dhe u ndanë në vitin 2011. Ata kanë dy fëmijë, një djalë, Danilo dhe një vajzë Milica.