Nuk ka të ndalur tmerri për Turqinë këtë të hënë.

Pas tërmetit të orëve të para të mëngjesit me magnitudë 7.8 Rihter, që ka shkaktuar mbi 1000 viktima në Turqi dhe Siri, një lëkundje me magnitudë 7.7 Rihter është regjistruar pak më parë, po në të njëjtën zonë.

Gjatë ditës së sotme, mbi 70 lëkundje janë regjistruar që nga tërmeti që u ndje në Siri, Liban, Qipro e deri në Rusi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TV KLAN NEWS (@tvklannews)