Georgina Rodríguez shpërtheu në lot teksa fliste për humbjen e djalit të saj dhe të Cristiano Ronaldos për herë të parë.

Në trailerin e së mërkurës për sezonin e 2 të dokumentarit të saj, "I Am Georgina", ajo reflektoi për "momentin më të bukur dhe më të keq të jetës së saj" vitin e kaluar, pasi lindi binjakë dhe vetëm njëri mbijetoi.

Për momentin prioriteti im është familja dhe fëmijët e mi. Jam shumë e lumtur dhe shumë mirënjohëse."- tha ajo.

Pavarësisht se jeta është "e vështirë", 29-vjeçarja e di që duhet të vazhdojë.

"Jeta vazhdon," tha ajo. “Kam arsye për të ecur përpara dhe për të qenë e fortë.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Georgina Rodri?guez (@georginagio)


Rodríguez dhe Ronaldo, 38 vjeç, zbuluan në prill 2022 se ata mirëpritën një vajzë të quajtur Bella, por ata po shkonin në shtëpi pa vëllain e saj binjak. “Me pikëllimin tonë më të thellë duhet të njoftojmë se djali ynë ka ndërruar jetë. Është dhimbja më e madhe që mund të ndiejë çdo prind”, shkruante çifti në Instagram në atë kohë. "Vetëm lindja e vajzës sonë na jep forcën për ta jetuar këtë moment me pak shpresë dhe lumturi,”


Dyshja përfundoi statusin me një mesazh për djalin e tyre të ndjerë, duke shkruar: “Djali ynë, ti je engjëlli ynë. Ne do të të duam gjithmonë.”

Ronaldo është gjithashtu baba i katër fëmijëve të tjerë, njërin prej të cilëve erdhi në jetë nga lidhja me Rodríguez.

Georgina lindi Alanën, tani 5 vjeç, në nëntor 2017.

Tre fëmijët më të mëdhenj të yllit të futbollit janë Cristiano Jr., 12 vjeç dhe binjakët Eva dhe Mateo, 5 vjeç.

Ronaldo dhe Rodríguez janë bashkë që nga viti 2017 pas takimit në dyqanin Gucci ku ajo punonte.