Jeta po duket mjaft e bukur për Neymar Jr në Arabinë Saudite. Ai nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare me Al-Hilal me vlerë 100 milionë dollarë në vit, me kontratën që do të vinte gjithashtu me një mori përfitimesh të çmendura.

Me sa duket, një prej tyre është marrja e një 'pallati përrallor' me të gjithë stafin që Neymar mund të dëshirojë. Le ta pranojmë, askush nuk do ta refuzonte atë ofertë.

Pyetja është, megjithatë, a do të jetojë Neymar në një vend që është ndërtuar tashmë, apo sulmuesi 31-vjeçar do të projektojë të tijën?

Epo, një arkitekt ia doli ta krijonte atë për të. Shtëpia e personalizuar e krijuar nga AI për Neymar tregon se si do të duket rezidenca e tij e ardhshme, dhe është mbresëlënëse. Një rezidencë me shumë kate, ka mure të bardha dhe çati të mbuluara me kupola jeshile dhe të arta.

Të njëjtat ngjyra shfaqen shumë edhe në brendësi të pronës, me dyshemetë e mbuluara me pllaka të gjelbra dhe orendi të përfunduara në pëlhurë ari.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Revista | CLASS | MAGAZINE (@revistaclass_)

Llambadarë të mëdhenj varen nga tavanet, dhe disa nga hapësirat e shtëpisë përfshijnë pishina të brendshme.

Mund të jetë vetëm një koncept, por ka të ngjarë që nuk është shumë larg nga ku do të jetojë lojtari, pasi me sa duket ai ka shije të shtrenjtë. Ai ka kërkuar një rezidencë me 25 dhoma gjumi me tre sauna, një pishinë 10 metra e gjerë dhe 40 metra të gjatë dhe një flotë makinash të nivelit të lartë.

Jo vetëm kaq, por ai gjithashtu dëshiron pesë punëtorë me kohë të plotë në shtëpi, duke përfshirë një kuzhiniere për të ndihmuar shefin e tij personal nga Brazili dhe dy persona për punën e pastrimit.

Oh, dhe ai dëshiron që frigoriferi të jetë i pajisur me pijen e tij të preferuar, lëngun Acai dhe pijet Guarana për miqtë dhe familjen e tij.

Nuk kërkon shumë, apo jo?