Pudra e bebes mund të zgjidhë kaq shumë probleme. Ky mjet magjik mund të bëjë shumë më tepër sesa të zbusë lëkurën e foshnjës suaj. Ju mund të aplikoni pak tek duart në një ditë të nxehtë për të shmangur djersitjen. Ju gjithashtu mund ta përdorni si shampo të thatë.

1. Përdoreni si shampo për kafshët

Shumica prej nesh kemi parë sesi pudra e bebes mund të përdoret si shampo e thatë nga njerëzit dhe ky pluhur mahnitës mund të përdoret gjithashtu si shampo për kafshët.

Pasi të luani gjatë gjithë ditës, qeni juaj mund të ketë një erë të shpifur. Për ta hequr qafe, thjesht fërkoni pak pudër në leshin e tyre, lëreni për disa minuta para se ta fërkoni. Kjo do t'i bëjë qimet e tyre të duken kaq të freskëta dhe kaq të pastra.

2. Zhdukni aromat e këqija nga këpucët

Kur vishen shumë, këpucët kanë tendencë të kenë erë të keqe, sepse këmbët vazhdimisht djersiten. Për të hequr qafe erën e rëndë, spërkatni pak nga ky pluhur magjik brenda këpucëve gjatë natës, dhe kur të zgjoheni, hiqeni përpara se të dilni. Ndërsa pluhuri thith lagështinë, do të eliminojë çdo aromë të keqe.

3. Mbajini larg milingonat

Duket sikur milingonat nuk janë tifozët më të mëdhenj të pudrës së bebes! Kjo do t’ju ndihmojë sidomos kur dilni për një piknik. Thjesht spërkatni një rreth pluhuri për fëmijën rreth ushqimit tuaj për të mos pasur nevojë të largoni ndonjë nga ato milingona të bezdisshme.

4. Rifreskoni lëkurën tuaj

Pudra e bebes është një pasdite e shkëlqyeshme, si për burrat ashtu edhe për gratë. Pas rruajtjes, aplikoni disa në lëkurën tuaj për të shmangur acarimin. Kjo është veçanërisht e dobishme për njerëzit me lëkurë të ndjeshme që priren të kenë gunga. Është shumë e lirë dhe e bën punën po aq mire sa nga një prodesionist.

5. Përdoreni si një deodorant

Nëse nuk keni deodorant, nuk keni nevojë të shkoni në dyqan duke u shqetësuar për aromat e këqija që vijnë nga sqetullat. Fërkoni një pjesë të vogël të pudrës së bebeit nën krah pas dushit dhe do të shpëtoni veten!