Naomi Campbell ka jetuar një jetë vërtet plot ngjyra, me një nga karrierat më të suksesshme në industrinë e modës.

Por kush ka qenë në gjendje të rrëmbejë zemrën e saj?

Campbell është shumë hermetike për jetën e saj personale (diçka që ajo thotë se e mësoi nga ish-I I saj i përfolur dikur, Robert De Niro). Ajo madje ka arritur të mbajë të fshehtë lindjen e dy fëmijëve të saj. Por gjithsesi media ka zbuluar dhe aluduar gjithnjë rreth jetës së saj romantike.

Kështu, ja një kthim pas në historinë e saj shumëngjyrëshe romantike.

Robert De Niro, fillimi i viteve 1990

Çifti nuk e pranoi kurrë lidhjen publikisht asokohe, por u përfol se ata ishin në lidhje për disa vite dhe Campbell ishte e çmendur pas aktorit. Në vitin 2012, Vogue raportoi se Campbell dëshironte që De Niro të ishte babai i fëmijëve të saj.

Megjithatë, Campbell konfirmoi romancën gati një dekadë më vonë, kur tha për The Times:

“Çfarëdo që të thonë për mua, unë kam mbetur shoqe me të gjithë ish-ët e mi... përveç të fundit,” tha ajo, (“i fundit” që supozohet të jetë Vladimir Doronin). “E takova Robert De Niron pak para karantinës.”

Adam Clayton, 1992-1993

Thuhet se Naomi ishte në lidhje me anëtarin e grupit U2, Adam Clayton midis 1992 dhe 1993, pasi ai tha në një intervistë se një gjë që ai dëshironte por nuk e kishte ishte "Një takim me Naomi Campbell".

Në vitin 2015, ajo konfirmoi se të dy ishin ende miq. “Unë jam mikeshë me të gjithë [U2]. I gjithë grupi ishte i mrekullueshëm. Fëmijët e tyre janë të gjithë të rritur”, tha ajo. “Është bukur të njohësh njerëz për kaq gjatë dhe të kem ende një lidhje... Kam vetëm gjëra shumë pozitive për të thënë për të. Jam shumë krenare për Adamin.”

Leonardo DiCaprio, 1995

Naomi dhe Leo thuhet se kanë pasur një romancë në vitin 1995 dhe mbeten në marrëdhënie miqësore. Ata madje janë parë me pushime së bashku në vitin 2013.

Flavio Briatore, 1998-2003

Naomi ka pasur pak lidhje të gjata, dhe njëra ishte ajo me biznesmenin Italian, ish-shefin e Formula 1, Flavio Briatore.

Dyshja ishin në lidhje për rreth pesë vjet, duke u fejuar në 1999 pas një viti lidhjeje. Ata u ndanë në 2003, por mbetën miq.

Ndërkohë, Flavio u lidh me kolegen e supermodeles së Campbell, Heidi Klum, dhe është babai i fëmijës më të madh të Heidit, Leni.

Nuk ka asnjë mërzi mes tyre, madje të tre janë shfaqur duke bërë një foto së bashku në Çmimin e Madh të Monakos në 2022, gjithashtu me ish-bashkëshorten e Briatore, Elisabetta Gregoraci.

P Diddy, 2003

Ende nuk është shumë detaje mbi lidhjen e Naomi dhe yllit të muzikës P Diddy. Por, ata janë miq shumë të ngushtë dhe e konsiderojnë njëri-tjetrin më shumë si vëlla e motër, duke u fotografuar së bashku në ngjarje të shumta dhe madje edhe në pushime në vitin 2014.

Badr Jafar, 2005-2006

Naomi dhe Badr Jafar, një biznesmen nga Emiratet, thuhet se ishin çift për 10 muaj në mesin e viteve 2000, përpara se të ndaheshin në vitin 2006.

Për ditëlindjen e 35-të të Naomit, ai rezervoi tetë kate të Burj al Arab në Dubai për t'i bërë asaj një festë prej 1 milion £. Ai vetë ka një pasuri prej 2 miliardë paund.

Gerard Butler, 2007

Naomi dhe aktori e producenti skocez u përfolën se ishin në një lidhje në vitin 2007 kur u panë së bashku në shumë raste.

Një dëshmitar okular i tha Canada.com në atë kohë: 'Ajo doli e para nga hoteli dhe hipi në një SUV që priste. Pastaj disa minuta më vonë, Gerard doli dhe hipi në automjet. Dhe kur u kthyen, ata zbritën nga automjeti dhe hynë në hotel veçmas.'

Naomi që atëherë është parë duke u shoqëruar me të në ngjarje të ndryshme, pavarësisht se romanca e tyre e supozuar mori fund shpejt.

Marcus Elias, 2008

Naomi dhe miliarderi brazilian, Marcus Elias, u tha se ishin fejuar në një moment gjatë romancës së tyre jetëshkurtër, e cila mendohet se filloi dhe përfundoi në vitin 2008.

Dyshja u panë fillimisht duke u puthur në Detin Mesdhe dhe më vonë bënë debutimin e tyre në tapetin e kuq në Festivalin e Filmit të Kanës, dhe megjithëse Naomi më vonë u pa me një unazë fejese, duket se çifti u nda menjëherë më pas.

Vladislav Doronin, 2008-2013

Një nga të vetmet lidhje afatgjata të konfirmuara publikisht të Naomit ishte ajo me Vladislav Doronin. Doronin është një miliarder rus dhe zhvillues i pasurive të paluajtshme. Ai është pronar i hoteleve luksoze dhe Aman Resorts. Naomi ishte në lidhje me miliarderin rus për pesë vjet. Ata shijuan udhëtime luksoze së bashku dhe dukej se kishin një romancë të fortë, por ajo përfundoi në 2013.

Në atë kohë një burim i tha Page Six se Vladamir ishte 'shumë i përfshirë në stilin e jetës së të famshmëve' në të cilin bënte pjesë Naomi. Ata shtuan: “Në shumë mënyra marrëdhënia e tyre është si një marrëveshje biznesi. Naomi sjell magjepsje në hotelet dhe pronat e tij dhe ai e trajton atë jashtëzakonisht mirë. Por ata kalojnë shumë kohë të ndarë për shkak të angazhimeve në punë.'

Hassan Jameel, 2016

Në korrik 2016, Naomi u fotografua me biznesmenin miliarder Hassan Jameel kur morën pjesë së bashku në Festivalin Britanik Summer Time në Londër - megjithëse romanca e tyre nuk u konfirmua kurrë.

Louis C. Camilleri, 2017

U pretendua në vitin 2017 se Naomi ishte në lidhje me multimilionerin egjiptian Louis C. Camilleri, i cili në atë kohë ishte 66 vjeç.

Thuhej se supermodelja po shijonte darka në Londër me biznesmenin, i cili në atë kohë kishte një pasuri që kalonte 170 milion euro.

Skepta, 2018

Kopertina e tyre e zhurmshme e revistës GQ, vetëm me të brendshme, i ‘çmendi’ fansat. Për xhirimet, Naomi tha më pas: 'Ne në thelb e bëmë atë xhirim vetë, nuk ishte për ndonjë publikim dhe sapo pashë fotot u thashë: "jo, jo, jo, duhet të publikohen..."

Dhe me të vërtetë kështu ndodhi, me dyshen që morën pjesë në një intervistë të përbashkët në atë kohë. Edhe sot e kësaj dite është ende e paqartë nëse ata ishin të lidhur, por Skepta përmendi Naomin në një nga këngët e tij në vitin 2020.

Liam Payne, 2019

Naomi u lidh me yllin e One Direction, Liam Payne, 23 vjet më i ri i saj, pas ndarjes së saj nga Skepta dhe ndarjes së tij nga Cheryl.

Thuhet se ata shijuan disa takime bashkë, por në fund gjërat nuk zgjatën.

Kur u pyet për marrëdhënien e tyre në emisionin e Jonathan Ross, Naomi tha: "Unë kurrë nuk e diskutoj jetën time personale. Dua të them, është çmenduri është sikur një ditë është një person, ditën tjetër është një tjetër. Kush është nesër? Kjo është ajo që unë dua të di. Historitë janë të pabesueshme, janë humoristike. Unë thjesht vazhdoj me jetën time.'