Pjesë e kësaj jave në Part Time në Tv Klan, Xhensila Pere, ka zbuluar se kush do të ishte personazhi i shoëbiz-it, të cilin do të zgjidhte për të krijuar një lidhje. E pyetur nga moderatorja Rudina Dembacaj, ajo nuk ka hezituar, por edhe ka habitur me përgjigjen. Zgjedhja e Xhensilës ka qenë reperi Noizy, duke e cilësuar natyrën e tij të ngjashme me të. Ndër të tjera, ajo tregoi se si qëndron e vërteta e raportit mes tyre.

‘Nëse do të krijoje me patjetër një lidhje dashurie me një nga emrat e shoëbiz-it, cili do të ishte? Në qoftë se do ta kishe me detyrim? Duhet patjetër ta zgjedhësh nga shoëbiz-i, kë do të zgjidhje?’

Me detyrim…Sa e papërgatitur…unë e kam bërë telef atë Noizyn e shkretë…'

- Noizy prapë?

Po, sa po më thonë kjo Xhensila po ia lyp dhe ai s’po ia lë’, – shtoi Xhensila duke shtuar se Noizin do të zgjidhte edhe me qejf, edhe me detyrim.

Kam përshtypjen që edhe gara me makina. Natyra e tij përshatet me natyrën time, të paktën me aq sa kam kuptuar nga ekrani…E kam takuar nga afër, por nuk është se e njoh shumë, më pëlqen por jo në atë lloj drejtimi…

Më pëlqen si karakter, si tip, edhe si mashkull, por si këngëtar po e po’.