Është e rrallë të shohësh Keanu Reeves “dashurinë e shumë vajzave” në tapetin e kuq me partneren e tij. Në Los Angeles, gjatë premierës së një filmi ai është shfaqur me artisten Alexandra Grant. Prej kohësh përflitet se ai është në lidhje me Grant, por ai zgjodhi që ta konfirmonte në tapetin e kuq.

Fansat janë të ndarë: disa janë të lumtur që Grant ka gjetur dikë me të cilin është i lumtur, ndërkohë të tjerët shkruajnë se ajo duket si “gjyshja” e aktorit.

Madje, në internet ka nisur një diskutim për flokët e Grant. Ju mund të mendoni se ajo më e madhe se Keanu, por jo. Ajo është 46 vjeçe, ndërkohë aktori është 55. Komentet në internet qenë të ashpra për Alexandran- ndjekësit i kërkojnë të lyejë flokët, pasi thinjat e bëjnë atë të duket shumë më e madhe se Keanu.

Kishte edhe nga ata që i dolën në mbrojtje Alexandra-s, duke shkruar se me siguri shumica e grave pas të 40-ve i kanë flokët me thinja dhe është për t’u duatrokitur ajo, sepse ka zgjedhur të qëndrojë natyrale.