Britney Spears dhe i dashuri i saj Sam Asghari janë fejuar! Lajmin e konfirmoi menaxheri i Asghari-t, Brandon Cohen i BAC Talent në një deklaratë për CNN.

“Çifti e bëri zyrtare lidhjen e tyre të gjatë sot dhe janë thellësisht të prekur nga mbështetja, përkushtimi dhe dashuria e shprehur ndaj tyre," tha Cohen për CNN.

Spears postoi një video në llogarinë e saj në Instagram të dielën, duke treguar unazën e fejesës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)

Çifti, të cilët kanë qenë së bashku për gati pesë vjet, u shfaqën në video duke qeshur dhe buzëqeshur, teksa Spears tregonte me krenari unazën duke theksuar sa shumë i pëlqente.

"Nuk mund ta besoj," e mbishkroi ajo videon me emoji unazash të shumta.

Edhe Asghari ndau një foto me Britney-n.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sam Asghari (@samasghari)

Unaza është projektuar nga stilisti nga Nju-Jorku, Roman Malayev, sipas Cohen.

Dyshja u takuan për herë të parë në vitin 2016 kur Asghari mori pjesë në videon e Spears, "Slumber Party".