Chrissy Teigen është përballur me një sërë komentesh negative, pas operacionit të fundit të transplantit të vetullave. Modelja 35-vjeçare iu drejtua Instagram Stories për të reaguar pasi shumë njerëz e kritikuan veprimin e saj si "jashtë kontaktit me realitetin".

“Pse njerëzit janë kaq të frikshëm për çdo gjë të vogël që bëj unë? Do t'i shkaktoni vetes një atak në zemër," -shkroi ajo krahas një fotografie të një artikulli të Daily Mail duke iu referuar reagimeve negative ndaj transplantit.

Teigen postoi disa selfie duke treguar vetullat e saj më të plota, të cilat ajo tha se ishin krijuar nga transplantimi i qimeve nga pjesa e pasme e kokës.

"Unë kurrë nuk mbaj grim nëse mund ta shmang, kështu që isha shumë e emocionuar për këtë operacion të transplantimit të vetullave," shkroi ajo, duke i dhënë edhe një këshillë adoleshenteve të mos "i shkulin vetullat e tyre siç bëri ajo."

Shumë shpejt postimet e saj u bënë një temë debati në Twitter, me një përdorues të mediave sociale që shkruante:

"Bota do të shkojë në ferr shumë shpejt, por faleminderit që Chrissy Teigen mundi të transplantonte vetullat e saj!"

“Pashë titullin e një artikulli dje se @chrissyteigen kishte bërë një transplant të vetullave. #problemet e njerëzve të pasur #përpiqem të mos gjykoj,” shkroi një tjetër, përpara se të shtonte, “Unë? Duke u përpjekur të paguaj faturat dhe të jetoj jetën.”

Kjo nuk është hera e parë që Teigen shkakton polemika. Vetëm javën e kaluar, ajo u përball kritika për organizimin e një feste me temë "Squid Game" me bashkëshortin e saj John Legend, një zgjedhje që disa e cilësuan si të tmerrshme.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen)

Ajo gjithashtu u përball me akuza për ngacmim kibernetik në fillim të këtij viti pasi Courtney Stodden e akuzoi atë se dikur i kishte thënë të vriste veten.