Kanye West nuk u paraqit në takimin e 16 nëntorit të caktuar për divorcin e tij nga Kim Kardashian, duke vazhduar të mos bashkëpunojë.

Sipas TMZ, Kanye-s i është dhënë një mundësi tjetër për t'u ulur për një takim në zyrën e avokates së Kardashian, Laura Wasser, më 29 nëntor, por nëse ai nuk paraqitet në atë takim, çështja do të dëgjohet nga gjyqtari përpara se të nisë gjyqi i ish-çiftit, thuhet në dokumente.

Kim dhe Kanye janë ende në negociata për zgjidhje, por shpresojnë të mirëkuptohen për të gjitha çështjet e mbetura, përpara gjyqit të tyre më 14 dhjetor.

Ndërsa procedurat e divorcit dukej se do të fillonin miqësisht, ato u përkeqësuan pasi themeluesi i Yeezy filloi të bënte shaka antisemite dhe të shpërndante urrejtje ndaj ish-të dashurit të Kardashian, Pete Davidson.

“Ata kanë pasur zero komunikim për disa javë dhe i gjithë komunikimi në lidhje me oraret e fëmijëve tani është koordinuar përmes asistentëve”, tha një burim i brendshëm për Page Six. “Ajo është lodhur nga teoritë e tij konspirative, ngacmimi dhe retorika e urrejtjes”, vazhdoi burimi, duke vënë në dukje se Kim ishte shumë e mërzitur nga sjellja e West.

Kardashian dhe West ishin të martuar për shtatë vjet përpara se ajo të aplikonte për divorc në shkurt të vitit 2021. Ata u deklaruan ligjërisht beqarë marsin e kaluar.