Një tjetër bombshell iu bashkua vilës së dashurisë së 'Love Island' mbrëmjen e djeshme. Si asnjëherë më parë në 'Love Island Albania', ajo është ish-partnerja e një prej ishullorëve dhe bëhet fjalë për Denisin.

Xhesika është 28 vjeçe dhe vjen nga Anglia e punon si infermiere.

Partenri ideal për Xhesikën duhet të ketë këto karakteristika: "Ta dijë cfarë do në jetë. Të jetë guximtar dhe ta bëj të qeshi."

"Unë zakonisht jam liderja e grupit. Nga Love Island kërkoj dashurinë e jetës."-tha ajo në klipin prezantues.