Tom Cruise thuhet se është ndarë nga e dashura e tij socialiste ruse për të shmangur problemet me ish-burrin e saj oligark, raporton Page Six.

Pas lajmeve se Cruise dhe Elsina Khayrova po takoheshin, ish-bashkëshorti i saj - tregtari ndërkombëtar i diamanteve shumëngjyrësh, Dmitry Tsvetkov - dha një intervistë të gjatë për "Daily Mail" duke folur lër martesën e tyre dhe paralajmëroi Cruise që "të mbajë sytë dhe portofolin hapur".

Tani burimet thonë se artikulli shqetësoi ekipin e yllit.

"Ai është duke filmuar dhe nuk mund të xhirojë dhe ta dëgjonë burrin e saj të thotë gjëra sa herë në shtyp. Ai nuk do të merret me ish-bashkëshortin që do të thotë diçka të keqe çdo disa javë.”

Tsetkov – i cili thuhet se preferon termin “manjati” në vend të oligarkut – gjithashtu disi në mënyrë të pazakontë vazhdimisht shprehu pëlqimin ndaj Cruise gjatë intervistës, duke e quajtur atë "aktorin e tij të preferuar", duke deklaruar se e ka parë "Eyes Wide Shut" 30 herë (dhe se gjithashtu pëlqen " Rain Man" dhe "The Firm"), dhe shtoi se ai foli me një mik në Hollywood qër Cruise të luajë në një film për jetën e tij.


"I thashë producentit se i vetmi aktor që mund të më luajë është Tom Cruise," tha Tsetkov për median në Mbretërinë e Bashkuar. “Ne kemi të njëjtën gjatësi dhe peshë dhe do të isha i nderuar nëse kjo mund të ndodhte. Nuk mund të mendoja për dikë më të mirë për të më luajtur sesa Tom. Shpresoj se do të jem në gjendje ta takoj një ditë për të diskutuar këtë projekt.” The Sun raportoi se Cruise dhe Khayrova ishin ndarë në fund të shkurtit me një burim që i tha gazetës, “Nuk ka ndjenja mes tyre dhe, për Tomin, marrëdhënia e tyre thjesht shkoi në rrjedhën e saj.”

Bukuroshja e pasur ruse është vajza e një aleati të Vladamir Putinit, politikanit rus Rinat Khayrova.

Khayrova dhe Cruise u panë për herë të parë së bashku publikisht në një festë në dhjetor në sheshin Grosvenor të Londrës dhe u tha  se ata ishin takuar nga një mik i Khayrova.