Nëse një ikonë mode nuk mjafton, si thoni për tre?

Zendaya, Anne Hathaway dhe Priyanka Chopra mahnitën në eventin Bulgari Mediterranea High Jewelry, ku pozuan bashkë për foto në Palazzo Ducale në Venecia, Itali.

Për këtë rast, i cili u organizua për koleksionin e ri të bizhuterive të Bulgari, Anne kishte veshur një fustan Atelier Versace ngjyrë ari. Fustani kishte gjithashtu një kapuç, të cilin ylli i Devil Wears Prada e vendosi pas tapetit të kuq.

Sa i përket Zendaya-s, aktorja e 'Euphoria' kishte veshur një fustan të zi të Richard Quinn me mëngë të rëna që nxirrte në pah dekoltenë. Ndërkohë, Priyanka kishte veshur një fustan me një set dypjesësh të Miss Sohee, me një top-crop dhe fund të zbukuruar me një lule me rruaza.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Revista | CLASS | MAGAZINE (@revistaclass_)

Dhe, për t'iu përshtatur temës së eventit, aktoret kompletuan look-un e tyre me diamante që bien në sy rreth qafës. Varsja e Anne përmbante gurë të çmuar në ngjyrë rubin, ndërsa aksesori i Zendaya-s ishte si një gjarpër. Priyanka zgjodhi të vishte një choker me gurë të çmuar shumëngjyrësh të ngulitur mes gurëve të argjendtë.

Ngjarja ribashkon Anne dhe Priyanka në tapetin e kuq pas Met Gala 2023, e cila nderoi stilistin e ndjerë të modës Karl Lagerfeld. Ndërkohë, Zendaya nuk ishte në natën gala.