Më në fund ka ardhur fundjava! Nëse keni planë për të shtunën dhe të dielën, më përpara shikoni si do të jetë moti. Nesër do të ketë rënie të temperturave në të gjithë vendin. Madje në zonat malore do të ketë reshje dëbore.

Në kryeqytet nuk do të ketë reshje bore. Gjithsesi, mos u demoralizoni. Javës tjetër do të rriten sërish temperaturat duk shkuar edhe në 16 gradë Celsius.