Muaji maj ka nisur me ditëlindjen e Tianit, në datën 2, por nuk është ai i vetmi që feston në muajin e fundit të pranverës. Festa e tij e madhe, me shumë të afërm e miq të dy familjeve, u përcoll me shumë ngjyra edhe në rrjet nga fotot që kënëgtarja e njohur dhe bashkëshorti i saj postuan bashkë me urimin për birin e tyre në 2-vjetorin e lindjes. Ferma e Tianit u bë ‘streha’ e të gjithëve për disa orë dhe festa u përcoll pothuaj me të njëjtin emocion edhe në llogarinë e këngëtares që zgjodhi ta ndajë këtë emocion edhe me miqtë virtualë.

Grupi tjetër i familjes Berisha, sot ka festuar ditëlindjen e Reneé. Nora dhe Roberti e kanë uruar të voglën e tyre, që sot feston 4-vjetorin me një festë princesash, me shumë ngjyra, lodra e ëmbëlsira. Gëzimi i vogëlushes ndihet edhe në videot që maami Nora ka psotuar në llogarinë e saj në Instagram dhe në fotot rastësore të siguruara nga të ftuarit.

Por diçka dhe dikush mungon në këto ditëlindje. Te Tiani, me sa duket, Reneé dhe familja e saj nuk do të shkojë, ndërsa te Reneé, Tiani dhe familja e tij do të mungojë.

Ndërkohë, familja e Patrisit feston një ditëlindje tjetër. Bashkëshorti i Tunës ka ditëlindjen dhe, me sa duket, edhe ai nuk do ta ketë të ftuar familjen e vëllait më të madh…

Megjithatë, Tuna nuk duket se shqetësohet për këtë pjesë. Me apo pa qëllim, ajo ka postuar foto me kunatën tjetër të saj, Arditën, bashkëshorten e Polinikut, vëllait të madh të Robertit dhe Patrisit, si edhe foto me dy vajzat e tij.

Tuna e ka zgjedhur kunatën, ndërsa Nora, si në të tilla raste, nuk ka dëshirë të prononcohet.