Kanë mbetur vetëm pak orë nga nata e dytë gjysmëfinale e festivalit europian të këngës dhe përfaqësuesja shqiptare, Jonida Maliqi, bashkë me gjithë stafin janë në provat e fundit. Në rrjet kanë nisur tashmë mesazhet në mbështetje të Jonidës, e sidomos “këshilla” nga këngëtaret që e kanë prekur atë skenë e ia njohin mirë emocionet e presionin e madh që mbart.

Aurela Gaçe, Eneda Tarifa, Ledina Çelo, Julka Gramo e shumë kolegë të tjerë kanë postuar një foto në llogarinë tyre për t’i uruar suksese përfaqësueses sonë, por edhe për t’u kërkuar miqve jashtë kufijve të Shqipërisë ta mbështetin me votat e tyre.

Vetë Jonida ka postuar një status pak më parë, duke u kërkuar të gjithëve të jenë me të dhe me të gjithë Shqipërinë sonte.

Këngëtarja shqiptare do të këndojë e 14-ta në radhë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Voto 14 @jonidamaliqi #albania

A post shared by Klajdi Haruni (@klajdiharuni) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Voto 14 🇦🇱🇦🇱🇦🇱 @jonidamaliqi

A post shared by BRUNO (@iambrunooooo) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Të dashur, foto sqaron se si mund të votohet nga diaspora, mbeshtesni Jonidën dhe Shqipërinë në #ESC

A post shared by R O N A N I SH L I U (@rona1shliu) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Suksese sonte @jonidamaliqi!!! Jam mese i bindur qe do shkelqesh dhe do na nderosh! Vote #14 #eurovision2019 Rock on!🤘😁

A post shared by Eugent Bushpepa (@eugentbushpepa) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Te mbeshtesim sonte Jonida Maliqin dhe Shqiperine ne Eurovision !Votoni nr 14.🇦🇱🇦🇱🇦🇱

A post shared by Ledina Celo (@ledinacelo) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

VOTONI nr. 14 🇦🇱 @jonidamaliqi

A post shared by Landi Hysi (@landifornia) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Votoni 14 sonte per @jonidamaliqi !I urojme shume fat sepse e meriton dhe na ka bere krenare!🇦🇱

A post shared by Music is my religion! (@anxhelaperisteriofficial_) on