Kujt i pëlqen të veshë fustane super të shkurtër? Nëse edhe ju i dashuroni, por nuk ndiheni komode me ta, po lexoni artikullin e duhur për të mësuar një truk që po e përdorin të gjithë. Fustanet e shkurtër ju tregojnë bukur dhe të gjatë, por ka një rrezik, një lëvizje e gabuar apo pak erë të fryjë, mund të ktheheni në argëtim për kalimtarët e rastit. Ju nuk doni të dhuroni një shfaqje në rrugë, kështu që filloni të përdorni trukun që po përdornin vajzat në gjithë botën, përfshirë edhe të famshmet.

Zgjidhja janë streçet e çiklistëve, të cilat prej sezonit të kaluar janë shumë në modë. Me siguri i keni një palë të tilla në dollap, nëse jo është koha t'i bleni menjëherë. Irina Shayk u fotografua para disa ditësh në rrugët e New Yorkut teksa shëtiste të bijën. Modelja mbante veshur një fustan super të shkurtër dhe poshtë tij një palë streçe çiklistësh. Zgjidhja perfekte për fustane të tillë! Por Irina nuk është e vetmja, shumë vajza po bëjnë të njëjtën gjë.

Për më tepër këto streçe duken shumë trendy poshtë fustanit dhe janë shumë në modë. Tani e dini ç'të bëni herës tjetër që do të vishni një fustan të shkurtër.