Shumë prej nesh shkojnë në të njëjtat dyqane me çmime mesatare, kështu që është një gjë normale që të shihni dikë të veshur si ju në rrugë ose në rrjetet sociale. Ju mund të mendoni se të famshmit nuk e kanë këtë problem, pasi blejnë rroba luksoze. Mirëpo, edhe atyre ju ndodh që të vishen njësoj. Disa janë veshur rastësisht njësoj, disa me qëllim, në fund të fundit ato kanë zgjedhur të njëjtën veshje. Mirëpo, e veçanta e tyre është se ato nuk duken njësoj. Edhe pse të veshura njësoj, ato duken krejtësisht ndryshe.

Emilia Clarke dhe Katy Perry

Nicole Kidman dhe Zazie Beetz

Meghan Markle dhe Victoria Beckham

Julianne Moore dhe Celine Dion

Zendaya dhe Timothée Chalamet

Emma Stone dhe Amal Clooney

Kitty Spencer dhe Kate Beckinsale

Selena Gomez dhe Victoria Beckham

Céline Dion dhe Jennifer Lopez

Mbretëresha e Spanjës Letizia dhe Dukesha e Sussex Meghan

Gigi Hadid dhe Jennifer Lopez

Drew Barrymore dhe Julia Roberts