Një tërmet me magnitudë 3.1 është ndierë pak momente më parë në jugperëndim të Lezhës. Tërmeti është regjistruar rreth orës 15:45.

Tërmeti është regjistruar 49 km në veri-perëndim të Tiranës dhe 25 km në jugperëndim të Lezhës.

Nuk raportohet për të lënduar apo dëme, por lëkundjet kanë qenë të ndjeshme në zonë.