Për gratë me ngjyrë mund të jetë shpesh sfiduese të na tregojnë ne të tjerëve sa e bukur është edhe ngjyra e tyre e lëkurës dhe sa i bukur është çdo tipar i tyre. Nëse vazhdoni akoma të mendoni se disa personazhe me më shumë melaninë në lëkurën e tyre nuk kanë nevojë për grim aq sa ne të tjerët, atëherë jeni gabim.  

Nëse i keni raportet e mira me mediat sociale, atëherë duhet të kuptoni se ajo që ne e quajmë “problem” është në fakt, brenda vetes, brenda nesh. Filloni kërkoni që tani disa modele me ngjyrë në Instagram dhe kuptoni sa shumë mund t'ju ndihmojë profili i tyre.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Happy Love day my loves ❤️ It’s been a busy week and I wanted to check in 🤗 @chrissybales and @zainabhassanxo glammed me up to host the @urbanmusicawards 🏆

A post shared by Sherrie Silver - African Queen (@sherriesilver) on

1. Fotot e tyre janë po aq të bukura sa edhe pjesa tjetër e vajzave të njohura, modeleve seksi apo aktoreve në tapetin e kuq.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

y’all know I love a glossy eye that doesn’t last longer than 5 minutes 😔

A post shared by SALEM (@salemmitchell) on

2. Janë po aq influencuese për t’ju ndihmuar në rritjen e vetëbesimit sa edhe shoqja juaj më e ngushtë. Me gjërat që postojnë dhe me origjinalitetin në çdo foto të tyre.

3. Këtu mund të mësoni mënyra dhe forma të panumërta për artin, udhëtimet, grimin, veshjet dhe modën në përgjithësi.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

freck n frizz

A post shared by Paloma Elsesser (@palomija) on

4. Fiton një ndjenjë të re përkatësie që nuk e ke jetuar kurrë më parë në mediat sociale. Ndjen sikur më në fund e gjete stilin tënd mes këtyre emrave?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Girl in a Wig in a Park

A post shared by Quinta Brunson (@quintab) on

5. Pas tyre mund të ndjekësh edhe një ushtri të tërë modelesh, të cilat mund të jenë frymëzim për atë çka kërkon nga e ardhmja.