Ekziston një produkt që të bën të dukesh sikur ke bërë lifting fytyre, edhe pse vetëm për një ditë. Ai quhet Serumi Antirudhë 3-Minutësh (nga Erase Cosmetics $25) dhe është një ndryshues i lojës së kujdesit për lëkurën.

Çfarë duhet të bësh: Në mëngjes (pas pastrimit por para make up-it), apliko serumin mbi zonat me vija të holla dhe rrudha. Ndiz tharrësen dhe përhape ajrin mbi fytyrë për tre minuta.

Çfarë ndodh: Serumi pastaj thahet dhe falë përbërësve si kolagjeni, ekstrakti i kastravecit dhe retinoli, rrudhat do të zhduken menjëherë dhe do të qëndrojnë larg për dhjetë orë.

Ata që e kanë provuar thonë që shumica e rrudhave ikën (edhe pse lëkura ngelet shumë e thatë), megjithatë nëse do të shmangësh botox-in dhe mund ta blesh në internet (ka ship edhe në Shqipëri), pse të mos e përdorësh!