Qofte me kus kus për më  dhe shumë shije, shoqërohet me salcë me kos dhe mustardë me piper jeshil.

Përbërësit që ju duhen:

• 250 gr kus kus
• 1 karotë
• 1 kungull jeshil
• 1 qepë e njomë
• 1 tufë kopër
• 2 vezë
• Vaj ulliri
• Kripë

Për salcën:

• 300 gr kos i trashë
• 1 lugë mustardë me piper jeshil
• 1 lugë mjaltë
• Vaj ulliri
• Kopër

Mënyra e përgatitjes:

Në fillim ziejmë kus kusin sipas udhëzimit në paketim, e vendosim në tavë dhe e shkriftojmë me pirun që të ftohet.

Grijmë me rende kungullin dhe karotën, gjithashtu presim imët qepën dhe koperin. Rrahim në tas vezët dhe i përziejmë të gjitha me kus kusin pasi kemi shtuar edhe pak vaj ulliri. Formojmë me duar të lagura qoftet dhe i vendosim në tavë me letër furre. I pjekim në furrë të parangrohur me 250 gradë për 25 minuta.

Në tas ku kemi vendosur kosin, shtojmë mustardën, mjaltin, kripën, vajin dhe koper të grirë. I përziejmë derisa masa të bëhet e njëtrajtshme dhe i shërbejmë me qoftet.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Papare 🍴 Mirela Andoni (@papare_thebeautyofsmallthings) on