Në mëngjes të gjithë duam diçka të shpejtë dhe të shijshme, sepse asnjëherë nuk na premton koha. Nëse ju është mërzitur tosta, atëherë është koha të eksperimentoni me këtë omëletë, recetën e së cilës e ka ndarë Erida Kabashi.

Përbërësit që ju duhen:

• 2-3 vezë

• 1 kungull

• 1 karotë

• kripë

• piper

• vaj ulliri

• arrë moskat

Mënyra e përgatitjes:

Thjesht perimet e grira në rende i bashkojmë me 2-3 vezë. U grijmë pak djath kaçkavall ose të bardhë. U hedhim kripë, pak piper dhe arrë moskat nëse e preferoni. E skuqim në tigan me pak vaj ulliri dhe ja ku u bë një mëngjes i shijshëm dhe i shëndetshëm dhe super i shpejtë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erida's Kitchen & Garden (@eridaskitchen) on