Në këto ditë të nxehta vere, gjithçka që të gjithë duam është diçka e freskët dhe e ftohtë. Perfektja do të ishte një akullore, që do të shijonte më shumë e bërë nga duart tuaja, me shijen që preferoni. Ndërsa receta që sjellim sot nga Mirela Andoni është me banane dhe panxhar.

Përbërësit që ju duhen:

• 2 banane te? ngrira

• 1 luge? gjalpe? kikiriku

• 1 luge? mjalte?

• 1 panxhar i voge?l i zier ne? avull

• 100 gr kos

• çokollate? e zeze? 

Vendosni ne? blender te? gjithe? pe?rbe?re?sit pe?rvec? c?okollate?s dhe bluajini. Më pas, masën lëreni në frigorifer për 1-2 orë.

Kujdes:

Mos shtoni shume? kos qe? te? dalë më kremoze.

Bananet i lini disa minuta ne? temperature? ambienti, sepse bluhen me? lehte?.

Çokollate?n e zeze? mund edhe te? mos e shtoni, sepse kur ngrin forcohet.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Papare ? Mirela Andoni (@papare_thebeautyofsmallthings) on